środa, 20 marca 2013


postheadericon Jak zrobić pisankę z balona?

jak-zrobic-pisanke-na-balonieJak powszechnie wiadomo, jednym z podstawowych symboli wielkanocnych, jestjajko. Traktowane jako metafora życia, stanowi nieodłączny element wielkanocnych święconek. Obecne jest także na świątecznych stołach. To samo jajko, pełni też funkcję ozdoby świątecznej, bez której trudno wyobrazić sobie prawdziwie wielkanocną atmosferę. Pisanki – bo o nich mowa – mogą przybrać bardzo różną postać. Możemy nabyć gotowe ozdoby tego typu, lubprzygotować je samodzielnie. Read the rest of this entry »

postheadericon Jak zrobić kurczaka metodą quilling?

Jak zrobić kurczaka metodą quillingKiedy zbliżają się Święta Wielkanocne zabieramy się za tworzenie dekoracji i wysyłanie życzeń. Jednym z ciekawych pomysłów na stworzenie ozdób wielkanocnych jest skorzystanie z techniki quilling. Polega ona na odpowiednim zwijaniu, formowaniu i sklejaniu pasków papieru. Efekty są bardzo ładne. Opanowanie quilingu nie jest specjalnie skomplikowane. Wymaga pewnej zręczności i praktyki. Trzeba też poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Najpierw jednak trzeba się zastanowić co chcemy zrobić i przygotować pod tym kątem właściwe kolory papieru. Read the rest of this entry »

postheadericon Jak samemu zrobić dekoracje wielkanocne?

ozdoby-wielkanocne-krok-po-krokuKiedy zbliża się Wielkanoc zastanawiamy się nad wystrojem naszego domu czy mieszkania. Jeśli mamy na to czas i ochotę, to najlepiej zrobić dekoracje świąteczne własnoręcznie. Najpierw trzeba się tylko zastanowić co chcemy wykonać oraz co na pewno będziemy umieli zrobić. Oczywiście nie można zbyt łatwo rezygnować z nieco bardziej skomplikowanych pomysłów, bo jeśli uda się je zrealizować, to przyniesie nam to sporą satysfakcję, a dom będzie pięknie i oryginalnie przystrojony.
Pisanki Redakcji oFeminin.pl - galeria zdjęć!
Zobacz, co Twoi znajomi czytali w ofeminin.pl!

 Zdjęcie 13/13 
Jak zrobić pisanki wielkanocne
 ◄ 

To ci się przyda


Jak zrobić pisanki wielkanocne?

Przygotowując pisanki wielkanocne możesz korzystać z gotowych produktów do dekroracji jajek. Zachęcamy także do eksperymentowania ze wszystkim, co masz pod ręką - ulubionymi lakierami do paznokci (wtedy jajko nie będzie jednak jadalne), czy też drobiazgami z pasmanterii.

1. Pisanka zawinięta w złotko i czerwoną wstążkę © Image Source/Jupiterimages
2. Pisanka w różowej folii aluminiowej przewiązana różową wstążką, © George Doyle/Jupiterimages
3. Brokat w buteleczce, 24 zł za 6 sztuk, stoklasa.pl
4. Farbki do pisanek (kupisz w każdym supermarkecie) © Crystal Cartier Photography/Jupiterimages
5. Cekiny owalne, złote, 1,50 zł, bazardekoracji.pl
6. Klej przeznaczony do serwetek i papieru decoupage, 21 zł, www.decoupage.art.pl

wystarczą zwykłe ładnie ozdobione pisanki i już stroik gotowy !! ;D
http://www.garnek.pl/forum/ozdoby-wielkanocne/?p=3 tu też macie kilka pomysłów ;D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz